Říjen 2018

Nové knihy k recenzím

28. října 2018 v 20:00 | Jana K |  Knihy
Po opravdu dlouhé době zdravím všechny návštěvníky mého blogu o císařovně Alžbětě, pravidelné - pokud ještě nějací vůbec jsou :-) - i ty nepravidelné či náhodné, nebo nové příznivce, kteří na můj blog zavítali poprvé.


Bezmála celý rok uplynul, aniž by se na mém blogu cokoli stalo, aniž by přibyl byť jen jediný, i malý článeček o čemkoli zajímavém. 6. srpna dokonce uplynulo rovných deset let existence tohoto blogu, taky bez sebemenšího povšimnutí. No ale popravdě řečeno, když jsem blog onoho srpna 2008 zakládala, nebylo by mne napadlo, že se takového velkého výročí v dnešním pomíjivém světě vůbec dočká. No a vida, stalo se. Akorát nové příspěvky nepřibývají tak jak by měly. A pročpak, ptáte se jistě právem. Poněvadž můj blog má velkého nepřítele, se kterým jen velmi těžko bojuje a zatím s ním bohužel jen a jen prohrává. Koho? Je to čas, vážení. Čas, ten všemocný čaroděj, jež ovládá nás všechny, ať chceme nebo nechceme a ať se nám to líbí nebo ne.
Ale pravdou je, že letos blogu nenahrálo ani překrásné počasí, takže moje další záliby odehrávající se zejména venku ho prostě a jednoduše převálcovaly. Dnes tady máme pravý podzimní sychravý den, navíc sváteční, tudíž velmi vhodná doba zase se na blogu ozvat a připomenout.

Během léta postupně má peněženka schudla o nějaký ten peníz, protože do mé sbírky knih o Sisi a Habsburcích přibylo hned několik exkluzivních kousků. Všechny nejsou sice nové, jsou už nějakou dobu na trhu k mání a určitě již máte mnozí z vás některé z nich přečtené. Já jsem pozadu, takže se na ně teprve chystám během nadcházející zimy a postupně bych zde chtěla přidávat recenze, stejně jako tomu bylo v minulosti.

A o jaké knihy se jedná?


A jelikož se na mou uměleckou fotografii nevešly všechny knihy, přidávám ještě výčet všech, na jejichž recenze se můžete (alespoň doufám) postupně těšit:

Cars Jean des: Osudová Sisi

Ehrlich Anna, Bauer Christa: Arcivévodkyně Žofie

Grössing Sigrid-Maria: František Josef a jeho rodina

Hasmann Gabriele: Romantičtí Habsburkové

Indra Bořivoj: Tajemství paravánu následníka trůnu

King Greg, Woolmans Sue: Vražda arcivévody

kolektiv autorů: František Josef I. - sto let od smrti

Skoupý Jiří: Šofér, který změnil dějiny


Vocelka Karl, Vocelka Michaela: František Josef I.

Weitlaner Juliana: František Josef I. - Život císaře slovem i obrazem

Winkelhofer Martina: Evropské panovnické rody v zrcadle svých skandálů