František Ferdinand d'Este: Život konopišťských pánů ve fotografiích

31. července 2014 v 12:00 | Jana K |  Knihy o Franzi Ferdinandovi ďEste
Autor: Lukáš Pavlík
Nakladatelství: vydáno vlastním nákladem 1000 kusů ku příležitosti 100 let od zavraždění Vysokého pána a jeho choti v Sarajevu
Rok vydání: 2014
Počet stran: 56

Kolik dávám bodů: 7/10


Anotace:
Unikátní brožurka o 56 stranách přináší dosud nepublikované fotografie z privátních sbírek a archivů, z nichž mnohé nebyly dosud zveřejněny.
Fotografie dokumentují soukromý život rodiny následníka rakousko-uherského trůnu nejen na oblíbeném konopišťském panství.

O autorovi:
Lukáš Pavlík se narodil v roce 1986 v Benešově, vystudoval tamní gymnázium.
Od dětství se zajímá o historii, zejména o osobu Františka Ferdinanda ďEste, jeho zaměstnance a zámek Konopiště.
Několik posledních let se intenzivně věnuje obnově jeho historické podoby a návratu zmizelých předmětů a relikvií na svá původní místa. Inicioval vytvoření pamětního reliéfu Františka Ferdinanda ďEste a Žofie Hohenberg, posledních soukromých majitelů zámku.
V současné době působí v Komisi pro využití areálu Konopiště při Radě MěÚ Benešov. Spolu s dalšími je zakládajícím členem a místopředsedou občanského sdružení Spolku přátel Konopiště, které vyvíjí svoji hlavní činnost v areálu Konopiště.
Je členem rakouského Klubu přátel vojenské historie, tradičního Rakousko-Uherského domobraneckého pěšího pluku č. 2 Linz, se nímž se účastní řady pietních vojensko-historických akcí po celé Evropě.

Ukázka z knihy:Moje hodnocení:
V letošním roce 100. výročí sarajevského atentátu a začátku války vyšlo několik knih zaměřených nejen na první světovou válku, ale i na osobu následníka trůnu Františka Ferdinanda. Tou první, kterou zde představím je útlá brožovaná publikace, jež nám na 56 stránkách nabídne celkem 80 fotografií Františka Ferdinanda a jeho rodiny. Jedná se o opravdu velmi zajímavé a hlavně neokoukané fotografie i s patřičnými popisky. Textu v ní ale mnoho nenajdeme, kromě různých drobnůstek a zajímavostí ze života následníka trůnu na Konopišti se mj. dočteme i o osudech jeho potomků po tragických událostech v Sarajevu a následném rozpadu monarchie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 abc abc | 31. července 2014 v 19:03 | Reagovat

Kde se dá sehnat?

2 Jana K, autorka blogu Jana K, autorka blogu | E-mail | Web | 31. července 2014 v 21:07 | Reagovat

[1]: Kniha je k sehnání v turistických informačních centrech v Benešově a Konopišti a nebo pokud nemáte možnost (stejně jako já) zakoupit si ji osobně na těchto místech, můžete si ji objednat v benešovském knihkupectví Daniela za 80,- Kč:
http://www.knihkupectvi-daniela.cz/frantisek-ferdinand-deste-zivot-konopistskych-panu-ve-fotografiich/d-220669/

3 abc abc | 14. srpna 2014 v 21:32 | Reagovat

Krásné fotografie. Připadá mi, že Žofka byla hezčí až ve vyšším věku, když už nebyla tak štíhlá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.