Z příkazu krále

28. listopadu 2012 v 15:00 | Jana K |  Knihy o anglickém královském dvoře
Podtitul: Tajemství dvora Tudorovců
Autor: Kate Emerson
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2012
Počet stran: 280

Kolik dávám bodů:

Z anglického originálu "Secrets of the Tudor Court, By Royal Decree," vydaného nakladatelstvím Simon & Schuster, New York 2010 přeložila Jaroslava Hromadová.


Anotace:
Okouzlující, žádoucí, zakázaná. Na základě rozhodnutí krále Jindřicha VIII. přichází na královský dvůr spolu s dalšími mladými dívkami z urozených rodin i Elizabeth "Bess" Brookeová. Tam si poprvé uvědomuje, že krása může být nebezpečná.
Bess sice ani v nejmenším netouží provdat se za stárnoucího krále, ale kdyby na ní s potěšením spočinul jeho pohled, nebylo by pro ni ani pro její rodinu úniku.
Na Bess číhají i jiná nebezpečí. Její zájem probudil neodolatelný dvořan Will Parr, jehož polibky jsou sladké jako med. Svatba je však vyloučena, protože Will je rozvedený a nový sňatek nesmí uzavřít. Bess a Will musí doufat, že se jim podaří Jindřicha přesvědčit, aby královským dekretem povolil Willovi znovu se oženit...
K dosažení tohoto cíle budou milenci potřebovat přízeň příslušníků královské rodiny, a tak se Bess a Will zaplétají do riskantních tanečků palácových intrik a dech beroucích vášní.

O autorce:
Kate Emerson se po absolvování univerzity specializovala na anglickou historii doby Tudorovců. Její předchozí dvě knihy ze série Tajemství dvora Tudorovců - Palác rozkoší a Mezi dvěma královnami, které již vyšly v nakladatelství Brána, sklidily mezi čtenáři velký úspěch. Kate žije s manželem a se svými kočičími mazlíčky ve Wiltonu v Maine.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.