Říjen 2012

Palác rozkoší

28. října 2012 v 14:00 | Jana K |  Knihy o anglickém královském dvoře
Podtitul: Tajemství dvora Tudorovců
Autor: Kate Emerson
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2010
Počet stran: 320

Kolik dávám bodů: 6/10

Z anglického originálu "Secrets of the Tudor Court, The Pleasure Palace," vydaného nakladatelstvím Simon a Schuster přeložila Jaroslava Hromadová.


Anotace:
Jane Popyncourt cestuje jako dítě se svou matkou z Francie ke dvoru anglického krále Jindřicha VII., kde vyrůstá s královými dcerami Margaret a Mary, které učí francouzštinu.
Když její matka náhle umírá, Jane zůstává bez peněz, nemůže tedy doufat ve výhodný sňatek. Jako favoritka princezny Mary se však půvabná dívka stává středem pozornosti mladých mužů z družiny nového krále Jindřicha VIII., zažívá různé aférky a mladý král ji využívá také jako špionku.
Historický román, který vznikl na základě skutečného životního příběhu Jane Popyncourt, přináší brilantní pohled na Tudorovce, jejich rodinu a na život u jejich dvora.

O autorce:
Kate Emerson se po absolvování univerzity specializovala na anglickou historii doby Tudorovců. Její dvě knihy z tohoto období, Palác rozkoší a Mezi dvěma královnami, sklidily mezi čtenáři velký úspěch. Kate žije s manželem a se svými kočičími mazlíčky ve Wiltonu v Maine.