Vyděděnci Habsburků

29. července 2011 v 14:00 | Jana K |  Knihy o Habsburcích
Podtitul: Císař nebyl ušetřen opravdu ničeho
Autor: Hanne Egghardtová
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 4/2011
Počet stran: 168, čb. obrázky v textu

Kolik dávám bodů: 8/10

Z německého originálu "Habsburgs schräge Erzherzöge," vydaného nakladatelstvím Kremayr & Scheriau KG, Wien v roce 2008 přeložila Milada Kouřimská.
Anotace:
ESKAPÁDY C. K. VÝSOSTÍ
SKANDÁLY V RODINĚ
CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA

Portréty šesti členů rodiny císaře Františka Josefa, jež žili jako outsideři, protože se odmítli podřídit vůli tvrdohlavého monarchy, řídícího říši zasvěcenou zániku.

Otto vrávorá nahý po chodbách hotelu Sacher.
Alžběta Marie přijíždí v luxusním automobilu k prvomájovému průvodu.
Leopold Ferdinand se postupně žení s dvěma prostitutkami a arcivévoda Ludvík Salvátor, habsburský Diogenes, po léta brázdí moře se svou parní jachtou.
Exaltovaná Louise se nechává fotografovat novináři pouze v negližé a "Luziwuzi", oděný v dámských hadříkách se opakovaně stará o rozruch.

O autorce:
Hanne Egghardtová se narodila roku 1948 v Mariazell v Rakousku. Studovala germanistiku a turečtinu ve Štýrském Hradci a v Istanbulu. O roku 1970 pracuje ve Vídni jako tlumočnice, novinářka a spisovatelka.


Moje hodnocení:
Celkem povedená kniha, která nás seznámí se šesti netypickými Habsburky, kteří se vydali proti proudu. Ocenila jsem zejména kapitolu o arcivévodovi Luvíkovi Salvátorovi, neboť o tomto zajímavém členovi habsburského rodu jsem dosud nic nečetla a informace o něm jsem měla jen kusé.
Ještě poznámka k obálce knihy: Nevím, proč je na titulu knihy Otto, syn posledního císaře Karla I., když o něm se v knize nedočteme. Neměl tam být náhodou jeho dědeček, arcivévoda Otto (1865 - 1906), o kterém je v knize kapitola a kterého jediného ze šesti Habsburků o nichž kniha pojednává na obálce nenajdeme???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MoniaG MoniaG | E-mail | 27. ledna 2020 v 17:56 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti - http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.