Tajemství císařovniny krásy

25. ledna 2010 v 16:00 | Jana K |  Knihy o císařovně Alžbětě
Podtitul: Rady - Přírodní kosmetika - Cvičení
Autor: Jutta Wellmannová
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2001
Počet stran: 160 + 12 čb. přílohy

Kolik dávám bodů: 6/10

Z německého originálu "Sisis kaiserliches Schönheits und Gesundheitsbuch", vydaného nakladatelstvím Wilhelm Goldmann, Mnichov v roce 1999 přeložila Ivana Vízdalová.
Anotace:
Jutta Wellmannová, autorka zdravotnické literatury faktu, se rozhodla zasvěceně odpovědět na otázku, jak si počínala při pěstění svého nádherného zjevu před více než sto lety tak krásná žena, jakou byla rakouská císařovna Alžběta, jež se stala už za svého života legendou. Spisovatelku zaujala i její údajná podobnost s jinou pohádkovou bytostí z královského dvora, princeznou Dianou. Císařovna zvaná Sisi věnovala péči o pleť, vlasy i postavu mnoho času, byla tvrdá k sobě i k jiným. Její denní režim zaujme i dnešní vyznavače přirozené krásy, propagující návrat k přírodě. Kniha obsahuje rozpracované a utříděné dietní i kosmetické receptury, ale také mnoho historických postřehů, přibližujících dobu, v níž Sisi žila (1837 - 1898).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zuzana zuzana | E-mail | 20. září 2012 v 15:28 | Reagovat

Moc ráda bych si tuto knihu přečetla, bohužel není k sehnání, prosím, kdo knihu vlastní a chtěl by ji prodat, může mě kontaktovat na meil- zuzana.krecmerova@seznam.cz, děkuji Zuzana.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.