Stíny nad trůnem habsburským

11. prosince 2009 v 13:00 | Jana K |  Knihy o Habsburcích
Autor: Sigrid-Maria Grössingová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 1993
Počet stran: 220 + 16 čb. příl.

Kolik dávám bodů:

Z německého originálu "Schatten über Habsburg - Tragische Schicksale im österreichen Herrscherhaus", vydaného nakladatelstvím Verlag Kremayr & Scheriau, Wien v roce 1991 přeložili Jitka a Rudolf Tomanovi.
Anotace:
Sigrid-Marii Grössingovou, autorku úspěšné knihy Lásky trůnu habsburského, tentokrát zaujaly temné momenty v historii rodu Habsburků. V osmi kapitolách, z nichž každá je věnována jedné historické osobnosti habsburského rodu a jejímu osudu, odhaluje osobní dramata lidí, kteří museli svůj život a své záliby podřídit dynastickým zájmům, svoji přirozenost etiketě a dvorskému ceremoniálu.
Nešťastné manželství Fridricha III., manželská dramata španělského krále Filipa II., který, ač byl mocným a obávaným králem, musel nečině přihlížet smrti svých milovaných žen a nakonec i jediného syna, duševně chorého Dona Carlose. Životní osudy císaře Rudolfa II., arcivévodkyně Marie Louisy, provdané proti její vůli za francouzského císaře Napoleona, tragické politické dobrodružství Maximiliána Mexického a vzpoura arcivévody Jana Ortha proti rodině.
Postavy, které známe z historie, nám autorka přibližuje z jejich lidské stránky a dává jim tak zcela nový, důvěrný rozměr.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.