Silné ženy, slabí muži

16. prosince 2009 v 19:00 | Jana K |  Další knihy s historickou tematikou
Podtitul: Od Kleopatry po Wallis Simpsonovou
Autor: Sigrid-Maria Grössingová
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 1996
Počet stran: 164 + 8 obr. příl.

Kolik dávám bodů:

Z německého originálu "Starke Frauen, schwache Männer - Von Kleopatra bis Wallis Simpson", vydaného nakladatelstvím Kremayr & Scheriau, Vídeň v roce 1996 přeložili Jitka a Rudolf Tomanovi.
Anotace:
Rakouská spisovatelka, známá českému čtenáři svými úspěšnými knihami o Habsburcích, se tentokrát zaměřila na osudy vynikajících žen, které nezřídka určovaly běh událostí své doby. Přes Kleopatru, Caesarovu milenku a osudovou lásku Marka Antonia, neřestnou Julii Agrippinu, která dopomohla na trůn svému synu Neronovi, "ošklivou vévodkyni", inteligentní Markétu Pyskatou, obratnou diplomatku, půvabnou Isabelu ď Este, Isabelu Kastilskou, která přispěla ke slávě a velikosti Španělska, smaslnou madame de Pompadour, Žofii Bavorskou, která měla značný vliv na svého syna, císaře Františka Josefa I., až po Wallis Simpsonovou, kvůli níž se anglický král Eduard VIII. vzdal trůnu, nás autorka provádí staletími a obratně spojuje dějinnou pravdu s poutavým vypravěčským uměním.

O autorce:
Sigrid-Maria Grössingová se narodila v Horní Falci v Sulzbach-Rosenbergu, vystudovala dějiny a germanistiku ve Vídni, doktorát získala v roce 1993 v Salcburku. Je vdaná, má dvě děti a s rodinou žije v Grossgmainu u Salcburku.

Moje hodnocení:
Doplním, právě čtu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.