Nevěry Habsburků

19. října 2009 v 17:00 | Jana K |  Knihy o Habsburcích
Podtitul: Dynastie ve víru vášní
Autor: Robert Seydel
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2006
Počet stran: 192, čb. obrázky v textu

Kolik dávám bodů: 7/10

Z německého originálu "Die Seitensprünge der Habsburger", vydaného nakladatelstvím Verlag Carl Ueberreuter, Wien v roce 2005 přeložil Jiří Vodvárko.
Anotace:
PŘÍSLUŠNÍCI KRÁLOVSKÝCH RODŮ A JEJICH PROHŘEŠKY PROTI MANŽELSKÉ VĚRNOSTI ČI MRAVŮM

Císař František Josef býval často sám, protože jeho žena, milovaná Sissi, pobývala na nejrůznějších místech, jenom ne v jeho loži. Císař přesto vedl zdravý sexuální život a také Alžběta byla obletována mnoha muži.

Pohled klíčovou dírkou do habsburských ložnic nám prozrazuje, že v manželských postelích se toho moc neodehrávalo. O to čilejší však byli Habsburkové v cizích revírech. A to po celá staletí.

Vévoda Zikmund Tyrolský měl údajně padesát nemanželských dětí, císař Maximilián prý dokonce sedmdesát. Král Filip IV. byl v posteli s polovinou ženského pokolení Španělska a nepohrdl ani jeptiškou.
Císař Josef I. nakazil manželku pohlavní chorobou. Manžel Marie Terezie byl erotoman.
Císař Josef II. navštěvoval vídeňské veřejné domy.
Arcivévoda Leopold Ferdinand Salvátor dovlekl k oltáři dokonce prostitutku.

Ženy z habsburského domu v tomto ohledu nikterak nezaostávaly za muži: Napoleonova manželka, Marie Louisa, císaře podváděla s jednookým milencem. Luisa Saská utekla z domu s učitelem svých dětí. Dcera korunního prince Rudolfa byla rozmazlená uličnice, která se ani nesnažila své četné nevěry utajit. Arcivévodkyně Marie Josefa, matka posledního rakouského císaře Karla I., dokonce požádala císaře Františka Josefa I. o souhlas k své nevěře, když už měla dost eskapád notoricky nevěrného manžela arcivévody Otty.

O autorovi:
Robert Seydel se narodil v roce 1976. Vystudoval dějiny a publicistické a komunikační vědy ve Vídni. Pracuje jako novinář.

Moje hodnocení:
Povedená kniha, která se velmi dobře čte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lisi Lisi | Web | 21. října 2009 v 14:58 | Reagovat

Na této knize se mi líbí rozdělení na země, muže a ženy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.