Tudorovci

20. září 2009 v 22:00 | Jana K |  Knihy o anglickém královském dvoře
Podtitul: Král, královna a milenka
Autor: Anne Gracie (podle scénáře Michaela Hirsta)
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2009
Počet stran: 256

Kolik dávám bodů: 8/10

Z anglického originálu "The Tudors, The King, the Queen, and the Mistress", vydaného nakladatelstvím Simon Spotlight Entertainment, New York v roce 2007 přeložila Hana Vališová.
Anne Gracie - Tudorovci
Anotace:
Král mezi dvěma ženami může přivést království do záhuby.

V době, kdy se anglické království zmítá náboženskou nestabilitou a neustále mění spojence, mladý král Jindřich VIII. usiluje o rozvod s královnou Kateřinou Aragonskou. Je to záležitost pro něho nadmíru důležitá, protože touží po dědici trůnu a právě se setkal se svou osudovou ženou - lady Annou Boleynovou, osmnáctiletou dívkou v rozpuku mládí. Nešlo však jen o náhodné setkání, Annin otec a strýc, vévoda z Norfolku, chtějí získat vliv na krále a posílit postavení svého rodu.
Jak nová romance rozkvétá, působí bolest královně Kateřině a problémy královu kancléři kardinálu Wolseymu, který nejdříve organizoval diplomatické rozhovory v zájmu království a později se snažil získat souhlas církve s královým rozvodem.
Poutavý příběh lásky, touhy a politických intrik, který je beletristickým zpracováním první řady seriálu Tudorovci (vysílá TV Nova), nám představuje mladého a silného krále jednoho z nejmocnějších národů světa a krásnou a ambiciózní ženu, která ho přiměje změnit běh historických událostí.

O autorce:
Anne Gracie je autorkou romantických historických románů. Vyrůstala v Austrálii, Skotsku, Řecku a Malajsii, protože její rodiče se často stěhovali. Žila v domě bez televize, ale se spoustou knih a zvířat. Četba historických románů ovlivnila její zájem o historii už v dětství.
Vystudovala anglickou literaturu, historickou geografii a později lingvistiku na univerzitě v Melbourne. Jako mladá hodně cestovala a stále vzpomíná, jak seděla v autobusu do Skotska, když začalo sněžit. V úžasu sledovala, jak se obyčejné zelené louky proměnily ve středověké pruhy polí se starobylými hranicemi vyrytými ve sněhu.
Anne učila řadu let na středních školách a školách třetího stupně, dokud se u ní po ročním cestování s rancem na zádech neprojevila láska k psaní románů.
V současné době se Anne věnuje spisovatelské činnosti na plný úvazek, pěstuje včely a cestuje, jakmile je to možné.
Její webové stránky jsou www.annegracie.com

Moje hodnocení:
Tak tohle je velká odbočka od císařovny Alžběty a Habsburků, řeknete si asi právem. No a máte pravdu - k téhle knížce jsem se dostala náhodou. Seriál Tudorovci jsem sice sledovala a musím říct, že mě docela zaujal (i když pravda, většinu dílů jsem více či méně pro pokročilou hodinu vysílání prospala), ale přečíst si, jak je seriál zpracován knižně mě nějak nenapadlo. Jednou se ale mamka vrátila z knihovny a přinesla mi z oddělení novinek Tudorovce. Zpočátku se mi do čtení moc nechtělo, ale jakmile jsem se do knihy začetla, docela mě chytla, že jsem ji za víkend měla přečtenou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mona Mona | 29. září 2009 v 15:22 | Reagovat

Ahoj Jano K, chtěla jsem se zeptat. Chtěla bych udělat ročníkovou práci o Sisi a chtěla bych použít životopis, který máte na této stránce. Můžu se spolehnpu na to že informace jsou z velké části pravdivé?

2 Jana K Jana K | E-mail | Web | 30. září 2009 v 16:30 | Reagovat

[1]: Tak životopis, co tu mám uvedený je řekla bych docela povedený a informace pravdivé. Čerpá myslím z knihy Brigitte Hamann - Alžběta - Císařovna proti své vůli.

3 Mona Mona | 30. září 2009 v 21:50 | Reagovat

dobře děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.