Aféry a skandály Habsburků

30. září 2009 v 17:00 | Jana K |  Knihy o Habsburcích
Podtitul: Z tajných archivů publikovaných v roce 1930 - Kokoty - vladaři - šlechta
Autor: kolektiv autorů
Nakladatelství: Erika
Rok vydání: 1999
Počet stran: 224

Kolik dávám bodů:

Text, vydaný v roce 1930, stylisticky a jazykově upravili Věra a Karel Houbovi roku 1999.
Anotace:
Aféry a skandály Habsburků, kniha, jejíž první vydání vyšlo v roce 1930, byla sepsaná na podkladě materiálů z tajných archivů a přináší dosud neznámá fakta o erotických, sexuálních a homosexuálních aférách rakousko-německé šlechty na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Rodinné, politické i senzační události na rakouském, bavorském a pruském dvoře umožňují čtenáři seznámit se důvěrněji se životem příslušníků šlechty, dvora a vysokého důstojnictva v jeho pravé, báchorkami či falešnými "loyálními" pověstmi neopředené podobě.
Tak se čtenář dočte o vztahu Františka Josefa k císařovně Alžbětě, známé "Sisi", o milostné avantýře arcivévody Evžena, či arcivévody Ludvíka Viktora, o tragédii arcivévodkyně Marie Annunziaty, o vlivu herečky Schrattové na císaře Františka Josefa, o milostném poměru prince Leopolda Koburského a Kamily Rybičkové, o tom, proč princezna Žofie Sasko-Výmarská spáchala sebevraždu, o vyděračské aféře prince Ludvíka Bavorského a o desítkách dalších skandálů a afér.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Margita Margita | Web | 3. října 2009 v 13:53 | Reagovat

Skandály mě příliš nezajímají, navíc pochybuji, že všechny údaje o nich jsou pravdivé.

2 madla madla | 11. února 2010 v 21:59 | Reagovat

tohle byla první kniha kterou jsem zdědila a početla si skandály nevím jak tato kniha vypadá a jak je přložená ale řeknu vám že se museli hodně snažit nebot jste z toho vydání ještě musela hledat co k čemu patří a tam jsem se prvně dozvěděla o konci ROMANOVCU a věřte to první vydání je pravdivé a objevují se tam někdy věci o kterých už se dnesvůbec v zádných knihách nepiše.

3 Karla Karla | 25. února 2014 v 13:38 | Reagovat

Tohle byla příšerná kniha..autor do ní vkládá příliš subjektivních názorů ,včetně hrubých výrazů zejména pro Ludvíka Viktora, kterého nazývá úchylem a hůře...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.