Habsburkové a nadpřirozeno

16. března 2009 v 18:00 | Jana K |  Knihy o Habsburcích
Podtitul: Bílá paní na Hofburgu a další zjevení
Autor: Gabriele Praschlová-Bichlerová
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2005
Počet stran: 192, obsahuje čb. obraz přílohu

Kolik dávám bodů: 6/10

Z německého originálu "Die Habsburger und das Übersinnliche", vydaného nakladatelstvím Amalthea Signum Verlag, Wien v roce 2003 přeložila Pavla Lutovská.
Anotace:
Kdo nevěří v nadpřirozené jevy, ten ať si svou nedůvěru a opatrnost ponechá a klidně i nadále pochybuje o existenci zjevení. Pokud se však odhodlá - třeba jen ze zvědavosti - si tuto knihu přečíst, nepochybně změní svůj názor. Na uvedených příbězích totiž nezapracovala autorčina fantazie, ale jsou přesným popisem skutečných událostí. Nic nebylo doplněno, nic zamlčeno. Vypravěči, členové bývalé rakouské císařské rodiny, líčí své zážitky věcně a střízlivě.
I když se o nich příliš nemluví, paranormální jevy existují: předpovědi a vize budoucnosti, zjevování zemřelých, duchů a další podobné skutečnosti po staletí provázely i habsburský rod. Tato kniha nabízí pohled do neznámého, tajemného světa parapsychologie, počínaje proroctvím Francouze Nostradama přes v 19. století tak oblíbené spiritistické seance až po mimosmyslové jevy, které - dlouho utajované - mohly být konečně zveřejněny. Dozvíme se o domech, v nichž strašilo, o záhadných zjeveních viditelných jen pro někoho, o věštbách a dalších podivných, pro nás dosud nevysvětlitelných jevech, o nichž se autorka dočetla v tajných archivních materiálech či je získala přímo od členů někdejší rakouské císařské rodiny.

O autorce a spoluautorovi:
Gabriele Praschlová-Bichlerová se narodila v roce 1858 ve Vídni. Vystudovala historii a už řadu let se aktivně věnuje organizování kulturně historických výstav a spisovatelské činnosti. Napsala řadu publikací o barokní a habsburské historii všedního dne.
Peter Mulacz se narodil v roce 1945 ve Vídni, je viceprezidentem Rakouské společnosti pro parapsychologii a autorem četných odborných publikací. Účastní se řady mezinárodních kongresů a sympozií.

Moje hodnocení:
Doplním.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ally Ally | Web | 17. března 2009 v 13:59 | Reagovat

Shodou okolností jsem tuhle knihu právě dočetla, a můžuříct, že mě dost zklamala. Autorka nemá zrovna dvakrát velké vyprávečské nadání. Navíc sama občas přiznává, že tohle a tohle asi úravda nebude, nevíc hned na začátku dá vědět, že "pokud tomu nevěříte, tak je mi to jedno, asi jste blbí"... aspoň takový jsem z toho měla popcit, i když zprvu jsem se radovala z nového tématu.

2 Monis Monis | Web | 18. března 2009 v 18:05 | Reagovat

Skvělá knížka.. ale nemůžu ji číst před spaním :-D bych se bála! :)

3 Sisssi Sisssi | 18. prosince 2011 v 12:12 | Reagovat

Četla jsem ji už řed hodně dlouhou dobou a nepamatuji si, jakým stylem je napsána, ale je možné, že onen nedostatek vypravěčského nadání může být pouze překladem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.