Arcivévodkyně Gisela na koni

20. března 2009 v 16:00 | Jana K |  Fotografie a obrazy Gisely
Arcivévodkyně Gisela byla, stejně jako její matka vynikající jezdkyní...
O Giselu se císařovna zdaleka tolik nebála, jako o svou "jedinou" Marii Valerii. Gisela jezdila na koni od dětství, zatímco o Marii Valerii se císařovna tak strachovala, že ji na koně nepustila.
"....Valerii jsem nikdy nedovolila sednout na koně; nebyla bych dokázala snést věčný strach", svěřila se jednou císařovna své dvorní dámě, hraběnce Irmě Sztáray.
V knize Císařovna Alžběta a její dcery se ale píše že - "Marie Valerie byla nadšená sestřiným jezdeckým uměním a učila ji jezdit například v létě roku 1884 ve Feldafingu." - tak nevím.
Gisela, která žila v Mnichově, také velmi ráda jezdívala se svým manželem Leopoldem na vyjížďky po anglickém parku. Později si také Giseliny dorůstající dcery Elisabeth a Auguste velmi oblíbily ježdění, měly k tomu účelu malého poníka. Později dostaly od svého císařského dědečka dva hezké koníky. Jezdila na nich nejprve sama arcivévodkyně Gisela a zjistila, že koně jsou neklidní a nespolehliví. Císař Franz Josef tedy nechal zvířata vyměnit a noví koně prokazovali oběma dívkám po mnoho let dobré služby. :-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | Web | 21. března 2009 v 22:28 | Reagovat

Ahoj, chtěla sem se zeptat jestli by si mi nepomohla s identifikací osob na fotografii co mám na blogu. Mám u nich sice napsáno, že je to Marie José s vnučkami,ale nejsem si tím jistá. Byla bych moc ráda kdybych to věděla. Díky mooc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.