Sisi a její sourozenci

5. ledna 2009 v 22:00 | Jana K |  Knihy o císařovně Alžbětě
Autor: Erika Bestenreinerová
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2004
Počet stran: 208 + 8 str. bar. příl.

Kolik dávám bodů: 9/10

Z německého originálu "Sisi und ihre Geschwister", vydaného nakladatelstvím Piper, Mnichov v roce 2002 přeložila Ivana Vízdalová.
Anotace:
Romantický životní příběh nešťastné manželky Františka Josefa I., císařovny Alžběty, byl již mnohokrát literárně zpracován, ale pohnuté osudy členů rozvětvené rodiny, z níž Sisi pocházela, nejsou příliš známé. Sisi vyrůstala v Bavorsku v rodině wittelsbašského vévody Maxe, bodrého a nekonvenčního chlapíka, který si příliš nerozuměl s manželkou, pocházející z bavorského královského rodu. Autorka líčí vztah těchto tak rozdílných lidí, dramatické životy jejich šesti dětí a také osudy Alžbětiny neteře, hraběnky Larischové-Wallersee, která sehrála neblahou úlohu při sebevraždě Rudolfa, císařovnina jediného syna.

Moje hodnocení:
Bude doplněno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | 31. března 2009 v 13:22 | Reagovat

Ahoj, tuto knížku mám zrovna půjčenou z knihovny, už jsem ji dočetla a čte ji teď manžel. Je velmi zajímavá, můžu ji jen doporučit. Je v ní mnoho zajímavého jak o Sisi, tak o sourozencích, kteří měli opravdu zajímavé a často nelehké osudy...

2 madla madla | 11. února 2010 v 21:41 | Reagovat

souhlasim s Luckou akorát tam není spíš bulvárního charakteru to je že bratra SIssy který se stal doktorem oční kliniky byl obětí vyděračné  ženy sice to bylo neviiné jenom se dotknul rukou ženy  a už z toho byl skandal nebo se dodatečně zjistilo že to byla tzv.luxusní prostitutka no je vidět že se i 18 století od dob Marie terezie nezměnilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.