Obrázky Gisely a Rudolfa

14. září 2008 v 20:00 | Jana K |  Potomci císařovny:
Arcivévodkyně Gisela a korunní princ Rudolf v dětském kočáru cca 1860/1861.
Gisela s Rudolfem ve společnosti vychovatelky v Reichenau an der Rax 21. 8. 1861, kde korunní princ oslavil své třetí narozeniny. Jedním z dárků, které dostal byl malý domek nazvaný "Rudolfs Jagdhütte" tedy "Rudolfova lovecká chata", ve které si Rudolf společně s Giselou hrávali. Císařovna byla v době synových narozenin vzdálená...
Rudolf s Giselou v Reichenau an der Rax před loveckým domečkem, který korunní princ dostal od babičky a dědečka k narozeninám. Na nápisu nad vchodem do domečku bylo napsáno: "Já domeček korunního prince Rudolfa jsem, jestli se ti nelíbím, tak jdi ven."
Fotografie císařských potomků z pobytu v Reichenau an der Rax v Rakousku, kde jezdil Franz Josef rád na lov. Na fotografii je Helenin manžel Maximilian von Thurn und Taxis (druhý zleva), vedle něj stojí Franz Josef, dále děti Rudolf a Gisela se svou vychovatelkou.
Známá fotografie dětí společně s Franzem Josefem. Fotografie vznikla roku 1860 a byla poslána Alžbětě na Madeiru, kde se zotavovala.
Jediná známá fotografie, na které je zachycená Alžběta společně se svými dětmi. (Výřez z rodinné fotografie z roku 1859)
Gisela a Rudolf v roce 1861.
Nerozluční sourozenci Gisela a Rudolf.
Dvě fotografie císařských potomků od Ludwiga Angerera.
Fotografie dětí z roku 1864.
Gisela s Rudolfem.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.