Causa Mayerling - Život a smrt Mary Vetserové

26. srpna 2008 v 17:00 | Jana K |  Knihy o Mayerlingu a potomcích císařovny Alžběty
Autor: Georg Markus
Nakladatelství: Naše vojsko
Rok vydání: první vyd. 1994, druhé vyd. 2012
Počet stran: 144 + 16 čb. příl.

Kolik dávám bodů: 9/10

Z německého originálu "Kriminalfall Mayerling - Leben und Sterben der Mary Vetsera", vydaného nakladatelstvím Amalthea, Wien - München v roce 1993 přeložila Olga Jeřábková.
Georg Markus - Causa Mayerling - Život a smrt Mary Vetserové
Anotace:
Tato kniha líčí dvě z nejsenzačnějších kriminálních afér všech dob. Přestože oba případy od sebe dělí víc než celé století, jsou navzájem neoddělitelně spjaty: V lednu 1889 jsou na zámku Mayerling nalezeny mrtvoly korunního prince Rudolfa a baronesy Mary Vetserové. A v prosinci 1992 obletí svět zpráva o tom, že tělwsné pozůstatky milenky korunního prince byly z její hrobky V Heiligenkreuzu, nedaleko Vídně odcizeny. Po dlouhá desetiletí se lékaři a historikové pokoušeli vyřešit záhadu z Mayerlingu. Jistý rakouský "amatérský badatel" byl rozhodnut, objasnit aféru po svém: Otevřel v temné noci hrobku zesnulé baronesy a dal její kosti posoudit odborníkům ze soudního lékařství a jiných oborů...

O autorovi:
Georg Markus, známý novinář-kolumnista (sloupkař) a spisovatel, žije ve Vídni, proslavil se jako autor obsáhlých monografií - mj. o Sigmundu Freudovi. Kromě toho publikoval práce o významných umělcích jako Hansi Moserovi, Paulu Hörbigerovi, Karlu Farkasovi. Velkou pozornost vzbudily jeho knihy "Případ Redl" a "Katharina Schrattová, tajná manželka císařova". Díla George Markuse byla přeložena do francouzštiny, italštiny, španělštiny, polštiny, češtiny, maďarštiny a japonštiny. Je také autorem řady televizních seriálů a dokumentárních pořadů a píše každý týden svůj sloupek "Mezi dneškem a zítřkem" do rakouského listu "Kronen Zeitung" na současná témata.


Moje hodnocení:
Doplním.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.